Epoksi zemin kaplaması; Reçine esaslı ve poliamid ile kürlenerek parlak ve sert bir film veren çift komponentli bir son kat boyama sistemidir, epoksi
zemin kaplama son dönemlerde aşırı yoğunluk ve talep alam çok tercih edilen bir zemin döşeme sistemidir.

Kullanım alanları su tankları, sanayi tesisleri, çelik konstrüksiyonlar tank içleri ve dışı, birçok alanda kullanılmaktadır. Epoksi düzgün şaplı bir zeminde ve tercihe göre istenilen renkte oluşturulur.

Kullanım:

Epoksi Zemin kaplama sertleştirici ile karıştırıldıktan sonra 1 saat içinde 20 derece ısısı olan bir ortamda uygulanır; uygulama 1 saat içinde tamamlanmalıdır ki sertleşip kullanılmayacak hale gelmesin. Daha sonra 10 saat olan kuruma süresinin ardından kullanıma hazırdır.

Epoksi zemin kaplaması uygulanan yerler çok kolay bir şekilde temizlenir ve aynı zamanda dayanıklı bir zemin kaplama türüdür.  Çok çeşit renge seçeneği de bulunan Epoksi Zemin Kaplaması çokda hoş dekoratif bir malzemedir. Epoksi Zemin Kaplamaları özellikle dekoratif olduğu için için göze hitap eden görsellik açısından çok farklı bir kaplama aracıdır. Ayrıca kaliteli epoksi zemin kaplama malzemesi kullanıldığında çok uzun ömürlü olabilmektedirler. Kolay kolay kırılma ve aşınma ile karşılaşamazsınız. Epoksi Zemin Kaplama kesinlikle koku yapmaz ve temizliği çok kolay yapılan bir malzemedir.

Son yıllarda farklı tarz arayışlarında olan mimarlar tarafından evlerde de sıklıkla tercih edilen epoksi zemin kaplaması, değişen dekorasyon anlayışı ile bire bir örtüşmektedir. Çok geniş bir kullanım alanı olan ve sanayi zeminleri ile depoların yanı sıra süper market, atölye, satış reyonu, okul ve hastane gibi kapalı mekânlardan sonra artık evlerimizde de varlığını hissettirenepoksi zemin kaplama, mükemmel bir zemin kaplama sistemidir